fbpx

Blog

Wynajem sali na wesele – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej sali na wesele to bardzo ważne zadanie, które często spędza sen z powiek przyszłym Młodym Parom. Na co zatem zwrócić uwagę, aby podjąć właściwą decyzję? Sprawdźcie ten artykuł!

Wielkość i wygląd sali weselnej

W pierwszej kolejności przy wyborze sali weselnej warto kierować się jej wyglądem oraz wielkością. Wobec tego dobrze przed przystąpieniem do poszukiwań jasno określić Wasze preferencję, wizję wesela oraz ilość zapraszanych gości. Oczywiście nigdy nie można przewidzieć, ile osób ostatecznie pojawi się na przyjęciu, niemniej taka lista pomoże Wam oszacować, czego szukacie.

Co istotne, w przypadku sali weselnej nie poleca się rezerwowania zbyt dużego lokalu „na wszelki wypadek”. Powszechnie wiadomo, że część gości odmówi przyjścia na uroczystość, a rozłożenie biesiadników na obszernym terenie utrudnia integrację oraz mało efektownie wygląda na zdjęciach i filmach. Dlatego ważne jest znalezienie lokalu, który będzie miał odpowiedni rozmiar i pomieści adekwatną liczbę gości.

Pozostaje także kwestia wyglądu sali. Jeśli marzycie o rustykalnym weselu, nie warto decydować się na wynajęcie pałacu, tylko dlatego, że ktoś go poleca, czy sugeruje. To Wasz dzień, więc na pierwszym miejscu stawiajcie Wasze preferencje i gusta.

Koszty wynajęcia sali

Organizacja wesela to spory wydatek, a koszt wynajęcie sali stanowi jeden z ważniejszych elementów w całym kosztorysie. Dlatego przed podjęciem decyzji i podpisaniem umowy koniecznie sprawdźcie, co dokładnie jest zawarte w podanej cenie. Pary Młode często biorą pod uwagę wyłącznie koszt tzw. talerzyka, niemniej nie zawsze jest to dobry krok. Co z tego, że wyjściowa cena jest niska, jeśli konieczna będzie dopłata za wszystkie dodatki? Dlatego koniecznie ustalcie m.in.:

  • czy w cenie jest dekoracja sali,
  • czy jest dopłata za słodki stół i tort,
  • czy napoje kolorowe, woda i soki są uwzględnione w koszcie ceny za osobę i w jakiej ilości,
  • czy sala pobiera opłatę od wnoszenia własnego alkoholu,
  • co w sytuacji, gdy liczba gości się zmniejszy,
  • czy parking dla gości jest darmowy.

To kilka najważniejszych przykładów, które pomogą Wam podjąć racjonalną decyzję.

Baza noclegowa

Poza wyżej wymienionymi kwestiami warto wziąć pod uwagę także dostępność bazy noclegowej. Jest to szczególnie istotne, jeśli zapraszacie dużą grupę osób przyjezdnych, które nie mogą wrócić do siebie na noc. Wtedy koniecznie należy pomyśleć o noclegu na gości. Jak wiadomo, im bliżej miejsca przyjęcia, tym lepiej, gdyż w ten sposób każdy będzie mógł wyjść o dowolnej godzinie, bez potrzeby czekania na transport. W takich okolicznościach dobrym rozwiązaniem jest organizowanie wesela w salach hotelowych, co rozwiązuje całą trudność z szukaniem dodatkowego noclegu.

Jeśli szukacie sprawdzonej i klimatycznej sali weselnej w okolicy Torunia, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu uroczystości, a zadowolenie klientów jest naszym absolutnym priorytetem.