fbpx

Blog

jedzenie wigilijne

Wigilia firmowa w hotelu – dlaczego to dobry pomysł?

Wigilia firmowa to zwyczaj, który polscy przedsiębiorcy przejęli od firm zachodnich. Początkowo podchodzono do niej nieufnie, z powagą, nie bardzo wiedząc jak zwyczaje wigilijne, typowo rodzinne, przenieść na grunt zawodowy, by nie straciły one swojego uroku, magii chwili. Na szczęście dziś doświadczenie zarówno firm gastronomicznych, hoteli, jak i samych przedsiębiorców są tak duże, że organizacja firmowego opłatka, czy też wigilii firmowej nie spędza już snu z powiek właścicieli. Czy warto organizować spotkania wigilijne dla pracowników? Warto, jak za chwilę sami się przekonanie korzyści płynących z tego nieformalnego wspólnego spotkania z pracownikami jest więcej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Dlaczego w hotelu, a nie w firmie?

Organizacja wigilii firmowej w siedzibie firmy nie sprawdza się z kilku względów. Po pierwsze trudno uwolnić się całkowicie, wszystkim od codziennych wykonywanych przez nich obowiązków. Zawsze zdarzyć się może telefon, wizyta przedstawiciela handlowego, listonosza, kuriera, klienta, który zainteresowany jest ofertą firmy, co sprawia, że przebieg spotkania wigilijnego zostać może skutecznie zakłócony. Nie da się odseparować od świata zewnętrznego w firmie. Chcąc podziękować pracownikom za ich codzienną pracę, trud włożony w sukces firmy najlepszym gestem w stronę klienta, będzie zorganizowanie wspólnej wieczerzy wigilijnej dla pracowników w hotelu. Wigilia neutralnym gruncie, wśród pięknie zastawionych stołów, ze świąteczną muzyką w tle to coś, czego ani miejskie restauracje, ani catering wigilijny nie są w stanie mimo starań zapewnić.

Jakie korzyści niesie za sobą organizacja wigilii firmowej dla pracowników?

Wigilia firmowa w hotelu to idealny sposób również na podsumowanie roku, indywidualne podziękowania dla pracowników, wręczenie nagród i premii, to jedyny taki moment w roku, kiedy na chwilę można się zatrzymać i docenić starania pracowników o to by firma działała prężnie, by sukces jednostek stawał się sukcesem całej firmy, czasem poświęceniem czasu wolnego pracowników. Warto im za to podziękować. Z punktu widzenia wizerunku firmy to okazja na podkreślenie najważniejszych wartości obowiązujących w firmie, pokazanie, jak wielkie znaczenie dla rozwoju firmy ma zgrany zespół. Nieformalne spotkanie pracowników w luźnej atmosferze sprzyja umacnianiu koleżeństwa, partnerstwa, zaznania chwili luksusu, relaksu przed powrotem do natłoku codziennych obowiązków zarówno w firmie, jak i poza nią.

Dlaczego organizacja wigilii w hotelu to dobry pomysł?

Poza wspomnianymi wartościami, korzyściami, jakie odnosi firma, decydując się na organizację wigilii firmowej, jest jeszcze jeden aspekt, dla którego warto wigilię zorganizować w hotelu. Jedyną rzeczą, o którą musi zadbać pracodawca to wybór odpowiedniego terminu, resztą tj. menu, przystrojem sali, organizacją atrakcji dla pracowników zajmie się obsługa hotelu. Niczym nie trzeba się martwić, o wszystko zadba opiekun grupy, który pod dyktando firmy zadba o stworzenie niezapomnianego wieczoru w świątecznym nastroju, wigilii firmowej bez względu na to, czy będzie ona organizowana dla 50,100 czy 150 osób.