fbpx

Blog

Sala konferencyjna – jakie powinna mieć wyposażenie?

Wybór sali do przeprowadzenia konferencji czy szkolenia pracowników nie powinien być przypadkowy, gdyż może mieć kluczowe znaczenie w kwestii przebiegu całego wydarzenia. Czym powinna odznaczać się dobra sala konferencyjna? Sprawdźcie!

Sprzęt audiowizualny

W pierwszej kolejności, wybierając salę konferencyjną, warto zwrócić uwagę na jej sprzęt audiowizualny. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek szkolenie lub konferencję bez prezentacji multimedialnej, gdyż jest to najskuteczniejsza metoda nauki, która znacznie ułatwia zapamiętywanie przekazywanych informacji.

W związku z tym, aby osoba prowadząca mogła skupić się na rzeczach istotnych, a nie musiała martwić się niesprawnym, słabej jakości sprzętem, kluczowe jest znalezienie sali, która posiada nowoczesny projektor o wysokiej rozdzielczości. Umożliwia to wyświetlanie slajdów w dobrej jakości, co wzmacnia i utrwala przekaz słowny. Wygodnym rozwiązaniem są także podwieszane rzutniki, natomiast nie jest to najważniejsza kwestia. Na pewno natomiast przydatne będą dodatki do sprzętu audio m.in. pilot, wskaźnik laserowy, czy flipchart.

Nagłośnienie

Obok sprzętu audio, drugim istotnym elementem w sali konferencyjnej jest odpowiednie nagłośnienie, które pozwoli wszystkich uczestnikom spotkania na komfortową i swobodną dyskusję.

W małych pomieszczeniach wystarczające będą głośniki wzmacniające dźwięk komputera, natomiast w przypadku sal o większych powierzchniach warto zamontować profesjonalny system nagłaśniający. Dobrze dobrane urządzenia zagwarantują, że nawet osoby w tylnych rzędach będą wyraźnie słyszeć prowadzącego. A przecież o to chodzi, prawda?

Odpowiednie meble

Oprócz sprzętu audio i odpowiedniego nagłośnienia nie można pominąć kwestii komfortu uczestników szkolenia. Dlatego dobra sala konferencyjna powinna zawierać wygodne krzesła, które są odpowiednio wyprofilowane i nie będą powodowały uczucia dyskomfortu po godzinie siedzenia. Szkolenia lub prelekcje trwają nieraz cały dzień, trudno zatem sobie wyobrazić, aby goście już po pierwszej części mieli dosyć i zaczęli skarżyć się na bóle pleców.

Klimatyzacja i światło

Na koniec pozostają jeszcze dwie, dodatkowe kwestie. Po pierwszej, pomieszczenie konferencyjne powinno być dobrze oświetlone. Najlepiej, aby miało duże okna, które wpuszczą naturalne światło, gdyż nie męczy ono tak wzroku. Niemniej dodatkowe lampy również są niezbędne, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to już wczesnym popołudniem robi się ponuro.

Nie można zapomnieć także o klimatyzacji. W szkoleniach i konferencjach bierze udział często kilkadziesiąt osób. Odpowiedni przepływ powietrza i regulowana temperatura pomieszczenia to podstawa, aby uczestnicy czuli się komfortowo.

Jeśli szukacie sali konferencyjnej w okolicy Torunia, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego hotelu, który dysponuje odpowiednio przystosowanymi pomieszczeniami do przeprowadzania szkoleń oraz atrakcyjną ofertą noclegowo-gastronomiczną.